باران سرامیک پرسلان سه بعدی بر سر زلزله زدگان خوی

سرامیک چیست؟ سرامیک اکنون به یکی از مواد ضروری در کار روزانه ما تبدیل شده است. مواد سرامیکی شامل مواردی مانند کاشی، آجر، بشقاب، شیشه و توالت است.

سرامیک را می‌توان در ساعت‌ها، آسمان برفی، خودروها، خطوط تلفن، شاتل‌های فضایی، هواپیماها و وسایلی مانند پوشش‌های لعابی یافت.

این یک ماده غیر آلی و غیر فلزی با تنوع زیاد است.

به عنوان مثال، بسته به روش تولید، سرامیک پرسلان سه بعدی می تواند یک ماده متراکم یا یک ماده سبک باشد. به طور کلی، سرامیک یک ماده سخت است، اما شکننده است.

سرامیک ها دارای خواص شگفت انگیزی مانند رسانایی الکتریکی هستند که امکان عبور الکتریسیته از مواد را فراهم می کند.

در مقابل، می تواند یک عایق را قطع کند، که الکتریسیته را از طریق مواد عبور نمی دهد.

علاوه بر این، برخی از سرامیک ها می توانند خواص ابررسانایی و خواص مغناطیسی را نشان دهند. کاشی و سرامیک کاری تفاوت سرامیک و چینی چیست؟ فرآیند تولید سرامیک و چینی پرسلن: فرایند تولید چینی شامل شش مرحله اصلی است.

با خرد کردن و آسیاب کردن مواد اولیه به اندازه دلخواه با استفاده از تجهیزات مختلف شروع می شود. سپس، مواد با اندازه بیش از حد با غربال کردن یا الک کردن حذف می شوند.

پس از آن، آب اضافه می شود تا قوام مورد نظر به دست آید. سپس بدنه چینی شکل می گیرد. این فرآیند بسته به نوع ماده متفاوت است.

سپس مواد تشکیل‌شده در دمای نسبتاً پایین شلیک می‌شوند تا آلاینده‌های فرار تبخیر شوند و انقباض در طول پخت به حداقل برسد.

به این شلیک بیسکو می گویند. دو فرآیند آخر لعاب دادن و پختن است. سرامیک: مواد اولیه سرامیک خاک رس، عناصر خاکی، پودر و آب است.

همه آن مواد خوب مخلوط شده و به شکل دلخواه در می آیند. مواد شکل دار در دمای بالا در کوره پخته می شوند. معمولاً مواد سرامیکی با مواد تزئینی و ضد آب که به عنوان لعاب شناخته می شوند پوشانده می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.