لباس ملی چیست

لباس ملی سنتی کشورهای اروپای غربی به طور کلی جای خود را به حالت‌های استاندارد داده است، اگرچه لباس‌های سنتی هنوز با جشن‌ها و نمایش‌های ملی همراه است.

لباس معمولی – یک دامن دهقانی جمع شده، یک بلوز کامل با آستین های پف کرده و یک نیم تنه توری – رنگارنگ و زیبا است، اغلب با مد و گلدوزی دقیق، و با روسری، روسری، و پیش بند تقویت شده است در این میان نگاهی به جیوه در تلویزیون توشیبا داشته باشیم.

لباس در شرق آسیا تا همین اواخر برای قرن ها بدون تغییر باقی مانده است. در کشورهای عربی، هم مردان و هم زنان برای قرن‌ها خود را در جامه‌های روان و حجیم می‌پیچیدند که نشان‌دهنده قبیله و موقعیت پوشنده از طریق سبک، رنگ و غنا است. مردم مالزی خود را در دامن گشاد یا سارافون می پیچند. لباس چینی به‌طور سنتی با استفاده از منسوجات و گلدوزی‌های باشکوه و مروارید و یشم که همگی نماد رتبه و ثروت بودند، متمایز می‌شد در این میان نگاهی به اراد برندینگ داشته باشیم.

با این حال، از سال های اندکی پس از شروع رژیم کمونیستی (1949) تا دهه 1990، مردان و زنان چینی کت و شلوار شلوار تیره رنگ می پوشیدند. در سال‌های اخیر نگرش چینی‌ها نسبت به لباس تا حدودی تغییر کرده است، به‌ویژه در مناطق شهری، که به سبک‌های متنوع‌تر لباس اجازه می‌دهد. در تایوان یک لباس غلاف با یقه ماندارین و چاک‌های کناری در دامن به طور سنتی از ویژگی‌های لباس زنانه بود در این میان نگاهی به برای چاق شدن کودک 7 ساله داشته باشیم.

مردان و زنان ژاپنی به طور گسترده ای مدل های لباس پوشیدن غربی را پذیرفته اند، اما بسیاری از زنان کیمونو و تابی (جوراب) یا گتا (پارچه های چوبی) را حفظ می کنند. هند نیز دارای لباس های سنتی است که توسط مذهب یا طبقه دیکته شده است. زنان به طور کلی از پارچه های دراز، یا ساری، صندل و جواهرات فراوان استفاده می کنند. خراطین نفیس و پنبه‌های «نقاشی» از دوران باستان از ویژگی‌های بارز لباس‌های هندی بوده‌انددر این میان نگاهی به لباس مجلسی کوتاه داشته باشیم.

  • منابع:
  1. Clothing
  • تبلیغات:
  1. طلای خالص معادن جهان
  2. زالو برای درمان بیماری های خاص
  3. آجیل فروشی که یک شبه راه صد ساله را پیمود.
  4. فروش مکمل بنزین کاربراتور

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.