پسته مرداب را به عنوان بالم لب هم می توانید استفاده کنید

آجیل فوق العاده خوشمزه پسته (Pista) از زمان های قدیم به عنوان نماد تندرستی و سلامتی قوی مورد توجه بوده است. هسته ها با بسیاری از مواد مغذی مفید برای سلامتی که برای سلامتی بهینه ضروری هستند، غنی شده اند.

P. vera یک درخت متوسط، پهن، بوته‌دار و برگ‌ریز است که گمان می‌رود از رشته‌کوه‌های غرب آسیا و ترکیه (آناتولی) سرچشمه گرفته باشد. درختان نر و ماده (دوپایه ای) به طور جداگانه رشد می کنند.

ارقام متعددی وجود دارد، اما محبوب ترین رقمی که برای مقاصد تجاری کشت می شود، رقم کرمان است که بومی استان کرمان ایران است و یکی از خوشمزه ترین و با کیفیت ترین پسته ها از آنجا به دست می آید.

 پسته مرداب که یکی از پسته های با کیفیت و خوشمزه می باشد، جز پر فروش ترین پسته ها در ایران می باشد. همچنین صادرات پسته ها هم بسیار انجام می گیرد.

پسته در تابستان های گرم و خشک و زمستان های خنک به خوبی رشد می کند. آنها در حال حاضر در مقیاس بزرگتر در ایالات متحده، ایران، سوریه، ترکیه و چین کشت می شوند.

پس از کاشت، تقریباً هشت تا ده سال طول می کشد تا گیاه اولین محصول عمده خود را تولید کند. پس از استقرار، برای سالهای طولانی به ثمر نشستن ادامه می دهد.

در یک فصل، درخت پسته یک خوشه سنگین از میوه ها را تولید می کند که تا حدودی شبیه خوشه انگور است. میوه پیستا، در واقع، یک دروپه (میوه ای با تک دانه بزرگ و مرکزی است) و این هسته دانه است که در واقع یک “پسته” بسیار مورد توجه است.

در نمای بیرونی آن، یک میوه بالغ دارای یک پوسته سخت و سفید مایل به زرد است که از هم جدا می شود و هسته ای به شکل سبز روشن در داخل آن نمایان می شود. طول یک مغز پیستا 2 سانتی متر و عرض آن 1 سانتی متر و وزن آن حدود 0.7 تا 1 گرم است.

پسته یک آجیل درختی خوشمزه است که به دلیل خواص غذایی مفیدش شناخته شده است. آنها همراه با گردو، بادام و بادام هندی منابع خوبی از پروتئین، چربی و مواد معدنی را برای ساکنان مناطق خشک و خشک آسیای مرکزی، غربی و جنوبی ارائه می دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.